Żłobek dla dzieci pracowników
Ponieważ dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka postanowiłam na blogu napisać trochę o dzieciach, ale z punktu widzenia rodziców, a konkretnie – pracodawców.
Wracam do tematu placówek przyzakładowych (o żłobkach przyzakładowych przeczytasz TU i TU).
Niestety niewielu pracodawców decyduje się na założenie takiej placówki w swojej firmie, mimo, że nowa ustawa żłobkowa daje możliwości przeznaczenia odpisów na ZFŚS na działanie żłobka, przedszkola czy punktu przedszkolnego. Niewielu pracodawców też wie, że spełniając normy dla żłobka czy klubu dziecięcego, niewielkim kosztem można też otworzyć punkt przedszkolny i zapewnić opiekę kompleksowo, w zależności od wielu dzieci naszych pracowników. Miejsca można też tworzyć przy współudziale samorządu – wystarczy dobra wola obu stron.
Problem z brakiem miejsc dla maluchów dostrzegły władze Krakowa, które już w najbliższy wtorek – 5 czerwca organizują spotkanie dla pracodawców zainteresowanych założeniem żłobka w firmie. Inicjatywa godna poparcia.
Z radością muszę też powiedzieć, że znam również firmy, które naprawdę dbają o dzieci pracowników i otwierają żłobki w swoich firmach. W Warszawie powstanie np. biurowiec na parterze którego będzie żłobek i punkt przedszkolny, a przed budynkiem plac zabaw. Skąd o tym wiem? Moja Kancelaria bierze w tym projekcie udział.
Otwierając taką placówkę pracodawca zyskuje podwójnie: ma zadowolonych pracowników (rodziców), którzy pracują efektywniej, a dodatkowo poprawia się wizerunek takiej firmy na rynku pracy.
świetny pomysł. oby wiecej firm decydowało sie na takie rozwiazania. Plus jest jeszcze jeden – kiedy dziecku sie coś dzieje rodzic nie musi ryzykować, czy zwalniac sie z pracy, po prostu zjeżdża do żłobka czy przedszkola. Genialne rozwiązanie